Peeling – ważny krok w pielęgnacji skóry

Złuszczanie martwego naskórka jest bardzo ważnym elementem w pielęgnacji skóry. Peeling oczyszcza pory, przywraca blask, a także zwiększa wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków pielęgnacyjnych.

Rodzaje peelingów drogeryjnych

W każdej drogerii na dziale uroda jest ogromny wybór peelingów. Decydując się na domowy zabieg złuszczania, należy dobrać odpowiedni kosmetyk do rodzaju cery. Peeling gommage najdelikatniejszy ze wszystkich, działa delikatnie na powierzchni skóry. Idealnie sprawdzi się w pielęgnacji cery wrażliwej, naczyniowej, skłonnej do podrażnień. Peeling enzymatyczny jego działanie zależy od stężenia enzymów bromealiny lub papainy, często oba składniki są stosowane jednocześnie. Będzie odpowiedni dla skóry zmęczonej, pozbawionej blasku, zanieczyszczonej, a także trądzikowej.

Peeling mechaniczny najbardziej inwazyjny, złuszczanie odbywa się przez tarcie za pomocą drobinek zawartych w kosmetyku. Nadaje się do pielęgnacji skóry grubszej, mocno zanieczyszczonej, tłustej, wymagającej mocnego wygładzenia.

Zabieg złuszczania najczęściej przeprowadza się raz w tygodniu, ale należy również uwzględnić zalecenia producenta oraz potrzeby skóry. Jest to ważny etap w pielęgnacji cery i nie warto go pomijać. Przy regularnym stosowaniu skóra twarzy będzie gładka promienna i bez zanieczyszczeń.

Zabiegi złuszczające w salonie urody

W przypadku przebarwień, zmarszczek czy trądziku warto zdecydować się na zabiegi złuszczające w profesjonalnym gabinecie. Wykwalifikowany kosmetolog lub dermatolog przy użyciu profesjonalnych preparatów, lub urządzeń będzie w stanie zniwelować wiele problemów skórnych.

One thought on “Peeling – ważny krok w pielęgnacji skóry

Dodaj komentarz