Dlaczego warto wybrać szampon w kostce?

Ekologii poświęca się coraz więcej w przestrzeni publicznej. Dotyczy to również kosmetyków. Konsumenci cenią rozwiązania przyjazne naturze i chętnie wybierają kosmetyki naturalne. Nic dziwnego, że szampony stają się coraz bardziej popularne. Jak stosować taki kosmetyk, czy szampon w kostce odpowiedni do wszystkich rodzajów włosów?

 Jak działa szampon w kostce?

Podobnie jak wszystkie inne produkty myjące, szampony pomagają oczyścić włosy i skórę głowy, tworząc pianę. Jeśli chodzi o nasze mydło, to bardzo bogata, gęsta, cytrusowo pachnąca piana, która doskonale oczyszcza skórę głowy i włosy. Łatwo się zmywa. Szampon do kostek, który unosi włosy od nasady, zapewniając zdrowy połysk. Jest bezpieczny w użyciu na wszystkich rodzajach włosów.

Jak używać szamponu w kostce?

Zmocz kostkę szamponu i włosy letnią wodą. Pocieraj mokrą kostkę obiema rękami, aż utworzy się piana. Nałóż powstałą pianę na włosy na całej długości. Masuj przez kilka sekund, a następnie zmyj letnią wodą. Mydła nie lubią stać w wodzie. Dlatego warto zainwestować w mydelniczkę, do której po umyciu włosów odstawimy nasz szampon w kostce.

Szampon w kostce jaki rodzaj wybrać?

Na opakowaniach kosmetyków często widzimy włosy, dla których zalecany jest ten produkt myjący: włosy suche lub normalne, włosy przetłuszczające się lub wszystkie rodzaje. Markery te są bardzo przydatne, ale należy pamiętać, że to, kto ma włosy, w dużej mierze zależy od skóry głowy, jej zachowania i kondycji. Można go porównać do skóry twarzy – produkt można dobrać w zależności od jego rodzaju, a następnie sprawdzić jak reaguje. W przypadku gdy dany rodzaj u nas się nie sprawdzi warto spróbować z innym.

One thought on “Dlaczego warto wybrać szampon w kostce?

Dodaj komentarz