Młoda skóra na lata – jakich kosmetyków używać?

Badania pokazują, że skóra człowieka naturalnie zaczyna się starzeć koło 25. roku życia. Niestety znacznie młodsze osoby mają już problemy z pierwszymi zmarszczkami. Jak to się dzieje? Poza naturalnym procesem starzenia na wygląd skóry mają także wpływ środowiskowe czynniki. Jakich kosmetyków używać, aby je zneutralizować?

Czym jest środowiskowe starzenie się skóry?

Środowiskowe starzenie się to wszystkie czynniki wpływające na to, że nasza skóra szybciej ulega procesom starzenia, niż wynika to z jej naturalnego rytmu.

Ogromny wpływ na to mają przede wszystkim promienie słoneczne. Promieniowanie UV każdego dnia uszkadza komórki naszego ciała, przyśpieszając proces starzenia. Co istotne, zachodzi on nawet wtedy, kiedy na niebie znajdują się chmury. Znaczenie ma także niewłaściwa pielęgnacja, np. niezmywanie makijażu na noc czy brak odpowiedniego nawilżenia. Ten ostatni może mieć ogromny wpływ na stan cery, ponieważ na skórze bez odpowiedniej ilości wody od razu widoczne są zmarszczki. Mogą się one pojawić także po nocy, jeśli używasz poduszek z nierównomierną strukturą.

W te kosmetyki warto zainwestować!

Istnieją jednak kosmetyki, które pozwalają zneutralizować wpływ środowiskowych czynników na starzenie się skóry. Do najbardziej skutecznych należą:

  • kremy SPF – posiadają one filtry, które sprawiają, że promieniowanie UV nie dociera do komórek skóry;
  • kwas hialuronowy – dokonały produkt nawilżający, który pomaga zadbać o świeży wygląd cery;
  • retinol – redukuje przebarwienia, jednak musi być używany w niewielkich ilościach i nie może mieć kontaktu ze słońcem;
  • niacynamid – rozjaśnia skórę i wspomaga proces jej regeneracji.

 

One thought on “Młoda skóra na lata – jakich kosmetyków używać?

Dodaj komentarz