Dlaczego hydrolat może być niezbędny w Twojej kosmetyczce?

Pielęgnacja skóry twarzy to podstawa, jeśli zależy nam na jędrnej, nawilżonej i gładkiej skórze na długi czas. Coraz większą popularnością na rynku cieszą się kosmetyki ekologiczne, które mocą naturalnych składników pomagają nam cieszyć się młodością na dłużej.

Ekologiczny kosmetyk, który odmieni Twoją pielęgnację – hydrolat

Na polskim rynku jest dostępnych coraz więcej marek kosmetycznych, które skupiają się na tworzeniu tylko i wyłącznie ekologicznych, często też wegańskich kosmetyków, które mogą stać się niezastąpione w kosmetyczce zarówno kobiet i mężczyzn. Jednym z najbardziej uniwersalnych kosmetyków ekologicznych, którego użytkowanie jest proste i przynosi mnóstwo korzyści, jest hydrolat. Dowiedz się o nim więcej!

Dobrej jakości hydrolaty ze składników ekologiczny to rodzaj toniku, najczęściej w sprayu, którym wystarczy spryskać twarz po porannym i wieczornym dokładnym oczyszczeniu twarzy

Włączenie tego kosmetyku do codziennej pielęgnacji może przynieść mnóstwo benefitów dla skóry. Hydrolaty powstają jako produkt uboczny w procesie destylacji olejków eterycznych. Pod wpływem działania pary wodnej na rośliny powstaje olejek i aromatyczna woda pełna składników odżywczych, czyli hydrolat. Można powiedzieć, że hydrolat to woda kwiatowa lub ziołowa zamknięta w buteleczce. Najbardziej popularne hydrolaty powstają z róży, rumianku, oczaru, lawendy, malin czy rozmarynu. Włączenie tych ekologicznych kosmetyków do codziennej pielęgnacji niesie ze sobą mnóstwo benefitów dla Twojej skóry!

W zależności od rodzaju hydrolatu ma on działanie przeciwzapalne, wspomagające leczenie łupieżu czy ran, poprawiające nawilżenie skóry. Poziom pH tego kosmetyku jest zbliżony do naszej skóry, w związku z tym idealnie ją tonizuje