Odpowiednia pielęgnacja twarzy – to warto wiedzieć

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy ma bardzo duże znaczenie dla jej kondycji. To, jak teraz dbamy o naszą twarz, będzie miało wpływ na to jak będzie ona wyglądać za kilka lub kilkanaście lat, dlatego warto poświęcić na ten temat trochę więcej czasu.

Pielęgnacja twarzy poprzez dokładne oczyszczenie

Niestety nie ma jednego najlepszego sposobu na idealną pielęgnację twarzy, ponieważ każda skóra posiada inne indywidualne cechy, pod które musimy dostosować naszą pielęgnację. Nie podpowiemy w tym artykule jak dokładnie powinna wyglądać Twoja pielęgnacja, ale postaramy się podpowiedzieć jak bezpiecznie dbać o twarz.

Skórę powinniśmy oczyszczać dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Przez cały dzień nasza skóra jest narażona na różnego typu działanie zanieczyszczeń powietrza takich jak choćby kurzu, pyłu, brudu czy resztek makijażu. Do oczyszczenia skóry twarzy najlepiej sprawdzą się różnego typu mleczka, żele lub pianki, które powinny być dostosowane do naszej cery (normalnej, suchej, tłustej lub mieszanej oraz do problemów skórnych jakimi mogą być skóra trądzikowa, naczynkowa, wrażliwa lub alergiczna).  Pamiętajmy, że płyny micelarne nie stanowią dokładnego oczyszczenia! Co prawda zmywają one makijaż, ale po poprawnie wykonanym demakijażu, powinniśmy umyć twarz jeszcze raz np. żelem, który dokładnie oczyści naszą twarz.

Tonizowanie oraz pielęgnacja twarzy kremem

Po oczyszczeniu skóry zalecane jest użycie toniku, który ma za zadanie przywrócenia odpowiedniego pH naszej skóry, które zostaje często zaburzone przez płyny micelarne. Pamiętajmy, żeby przy wyborze odpowiedniego tonika kierować się tym, aby nie zawierał on alkoholu, który przyczynia się często do osuszenia naskórka.

Oczyszczenie oraz  stonizowanie skóry, przygotowuje ją na przyjęcie składników o działaniu odżywczym, którymi są m.in. różnego typu kremy. Rano najlepiej sięgać po te delikatniejsze o działaniu nawilżającym, natomiast wieczorem zalecamy preparaty o bogatszym składzie z odpowiednią ilością witamin czy kolagenu.