Niezbędne kosmetyki do pielęgnacji brody

Pomału zapuszczasz swój zarost, a może już nawet udało ci się wyhodować całkiem pokaźną brodę, jednakże nie jesteś do końca zadowolony z uzyskanych efektów, czyli z tego, jak w tej chwili wyglądasz? Aby broda była ładna, nie wystarczy wcale, by była długa czy gęsta. O zarost trzeba dbać dokładnie tak samo jak o włosy na głowie, a nieraz i nawet intensywniej, gdyż zwykle jest on bardziej wymagający. Sięgnij zatem po specjalne preparaty i kosmetyki do pielęgnacji brody. Z ich pomocą na pewno uda ci się doprowadzić twój zarost do takiego stanu, w jakim chciałbyś go zawsze widzieć.

Najpierw podstawy, dopiero potem wyszukane kosmetyki do brody

Zanim jednak zaczniesz przyglądać się tym wszystkim szamponom, odżywkom czy olejkom, zacznij od podstawy, jaką jest zakup dobrego narzędzia do rozczesywania zarostu. W żadnym wypadku nie wolno ci szarpać brody zwykłym grzebieniem. Nigdy nie używaj na niej również tych szczotek, którymi rozczesujesz swoje włosy na głowie. Zaopatrz się w narzędzie, jakim jest kartacz. To specjalna szczotka, która służy właśnie do czesania brody. To twój absolutny pielęgnacyjny must have. Kartacza używaj codziennie, delikatnie szczotkując nim brodę i przy okazji wykonując lekki masaż występującej pod nią skóry – dzięki temu skutecznie ją złuszczysz, a to pomoże ci pozbyć się martwego naskórka. Regularne szczotkowanie gwarantuje zarostowi dobry wygląd i piękny połysk. Bez tego kroku twoja pielęgnacja nigdy nie będzie kompletna.

Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków do pielęgnacji brody. Coraz bardziej popularne są kosmetyki piwne do zarostu. Podstawowe kosmetyki do brody to oczywiście szampony, którymi możesz oczyszczać zarost. Z nich zapewne będziesz korzystać najczęściej, jednak – o dziwo – tak samo często powinieneś sięgać po specjalistyczne olejki. Bez nich twój zarost będzie przesuszony i straci podatność na układanie się. Olejki mają zresztą za zadanie nie tylko nawilżyć włosy, ale też i nawilżyć skórę występującą tuż pod twoim zarostem. Chronią ją przed wysuszeniem i podrażnieniem. A oprócz tego fantastycznie pachną! Takie oleiste kosmetyki do pielęgnacji brody pozwolą ci poczuć się znacznie atrakcyjniej.