Chłodny blond to jeden z najpiękniejszych kolorów włosów, który pasuje paniom o różnym typie urody. Należy jednak odpowiednio dbać o niego na co dzień, aby mieć gwarancję, że kolor będzie się zawsze pięknie prezentował.
Choć chłodny blond zazwyczaj kojarzy się z platyną to zaliczamy do niego także szary blond czy kolor perłowy. Warunkiem uznania odcienia włosów za chłodny jest pozbawienie koloru jakichkolwiek żółtych odcieni. Choć chłodny odcień blondu jest bardzo uniwersalny, to najlepiej będzie wyglądał w połączeniu z niebieskimi lub zielonymi oczami, ciemniejszą oprawą oczu, a także jasną, chłodną karnacją. Choć chłodny blond to często naturalny kolor, to wiele pań próbuje uzyskać taki efekt mając naturalne włosy w cieplejszym odcieniu. Jak rozjaśnić włosy, aby uzyskać chłodny odcień? Jeśli włosy chcemy rozjaśnić jedynie nieznacznie wystarczy skorzystanie z rozjaśniacza, przy większej zmianie koloru potrzebna będzie farba w chłodnym odcieniu blondu. Warto jednak pamiętać, aby korzystać tylko ze sprawdzonych, wysokiej jakości kosmetyków, aby nie uszkodzić włosów. Kolor farby musi być odpowiednio dobrany do naturalnego koloru włosów, aby nowy kolor nie wyglądał np. na zbyt szary. Warto połączyć ze sobą różne odcienie chłodnego blondu. Przy koloryzacji dobrze sprawdzi się np. metoda balejażu czy tzw. sombre. Żaden kolor nie będzie się jednak dobrze prezentował, jeśli włosy będą osłabione i zniszczone. Najważniejsza jest więc odpowiednia pielęgnacja włosów w chłodnym odcieniu.
Chłodny blond. O czym pamiętać w codziennej pielęgnacji?
Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby chłodny odcień blondu nie zaczął żółknąć. W codziennej pielęgnacji kolor należy więc cały czas ochładzać np. używając do mycia włosów tzw. niebieskich szamponów, które pomogą wzmocnić i utrzymać chłodny odcień. Warto też dbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie włosów, aby nie stały się one zbyt wysuszone. Po każdym myciu włosów warto zastosować odżywkę do włosów, a raz w tygodniu także maskę do włosów. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki stworzone specjalnie do włosów rozjaśnianych czy farbowanych. Nie tylko zapewnią one odpowiednią pielęgnację, wzmocnią i wygładzą włosy, ale także zadbają o kolor i nadadzą pięknego połysku włosom. Lepiej unikać szamponów z dodatkiem miodu lub cynamonu, gdyż mogą one sprawić, że kolor będzie się robił cieplejszy. Dobrze przy chłodnym blondzie sprawdzą się z kolei kosmetyki z ekstraktem z figi i orchidei, ekstraktem z jagód Acai czy szarotką alpejską. Aby włosy świetnie się prezentowały muszą być silne, gęste, gładkie i lśniące, ważne jest więc zadbanie nie tylko o ich kolor, ale też zdrowie i dobrą kondycję. Kosmetyki powinny jednak być odpowiednio dobrane do potrzeb włosów, aby uniknąć ich wysuszenia. Od czasu do czasu można też stosować tonery do włosów czy specjalne fioletowe odżywki. Nie należy jednak przesadzać z ilością kosmetyków, aby włosy nie były zbyt obciążone, uważać trzeba zwłaszcza przy delikatnych włosach, które łatwo mogą się łamać czy przetłuszczać. Po każdym myciu włosy należy dokładnie wyszczotkować, trzeba to jednak zrobić delikatnie, aby nie szarpać włosów. Do suszenia włosów warto używać chłodniejszego powietrza, a stosując prostownicę czy lokówkę koniecznie trzeba wcześniej nałożyć kosmetyk termoochronny, aby nie zniszczyć włosów. Produkty do włosów warto co jakiś czas zmieniać na inne, aby zapewnić włosów różne składniki odżywcze, niebieskie szampony można łączyć np. z szamponami nawilżającymi.