Zalecenia po operacji powiek — jak dbać o siebie i jak wygląda rekonwalescencja po plastyce powiek?

Chociaż pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się w okolicy oczu, wpływają na wygląd całej twarzy, odbierając jej witalność. Opadające powieki to nie tylko problem natury estetycznej, ale także zdrowotnej, bo ograniczają pole widzenia i pogarszają jakość życia. W odwróceniu naturalnych procesów starzenia się skóry wokół oczu pomaga chirurgiczna korekta powiek. Planujesz ten zabieg? A może jesteś już po nim i chcesz wiedzieć, jak dbać o siebie, aby ułatwić gojenie się ran? Zapoznaj się z najważniejszymi zaleceniami dla pacjentek po blefaroplastyce.

Od czego zależy ostateczny efekt plastyki powiek?

Blefaroplastyka ma na celu odmłodzenie wyglądu twarzy przez usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry na górnej powiece lub worków i cieni pod oczami. Ostateczny efekt zabiegu zależy zarówno od doświadczenia wykonującego go lekarza, jak i od Twojego postępowania po operacji. Nie pojawi się od razu, a dopiero po upływie 10 tygodni.

Wykonując korektę powiek u doświadczonego chirurga plastyka, zwiększysz szanse na to, że operacja zakończy się sukcesem. Lekarz, który ma za sobą wiele tego typu zabiegów, udzieli Ci dokładnych wskazówek, jak przygotować się do operacji i jak postępować po opuszczeniu kliniki. Stosując się do zaleceń chirurga, przyspieszysz gojenie się ran i szybciej wrócisz do codziennych zajęć. Wejdź na stronę Kliniki Derm-Estetyka i dowiedz się więcej o tym jak wygląda plastyka powiek — poznaj zespół lekarzy, efekty zabiegu oraz rozwiej wszelkie wątpliwości w tym temacie!

Zalecenia po korekcie powiek — jak postępować bezpośrednio po zabiegu?

Dzięki cięciu w fałdzie powiekowym lub od strony spojówki i założeniu cienkich szwów blizna po operacji powiek jest prawie niewidoczna. Jako że blefaroplastykę wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, wrócisz do domu w ten sam dzień – z plastrami opatrunkowymi na powiekach. Zdejmij je dopiero po konsultacji z lekarzem. Bezpośrednio po zabiegu odpoczywaj. Występują wtedy takie objawy jak ból, zasinienie, opuchlizna i zaczerwienienie okolic oczu. Złagodzisz je, stosując zimne okłady. W razie potrzeby możesz zażyć leki przeciwbólowe bez recepty na bazie paracetamolu i krople nawilżające do oczu. W przypadku obrzęków nie zakładaj szkieł kontaktowych. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Wejdź na stronę Kliniki Derm-Estetyka – https://derm-estetyka.pl/problem-opadajacych-powiek-jak-sobie-z-nim-poradzic.html/ – i przeczytaj jak przygotować się do zabiegu korekty powiek, oraz jak wygląda rekonwalescencja po nim.

Czym smarować bliznę po operacji powiek?

Zespół lekarzy z Kliniki Medycyny Estetycznej DERM-ESTETYKA, których placówka znajduje się na ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia (Tel: 500 430 484) radzą: po korekcie powiek górnych lub dolnych nie stosuj żadnych maści, kremów czy toników bez wskazań specjalisty. W ciągu pierwszego tygodnia, do zdjęcia szwów, bliznę możesz smarować jedynie maścią okulistyczną, dostępną na receptę, którą wystawi Ci chirurg. W tym czasie zrezygnuj z makijażu, aby nie drażnić skóry wokół ran. Do przemywania używaj soli fizjologicznej i jałowego gazika. Po zdjęciu szwów, aby pobudzić proces gojenia się ran, zaleca się delikatny masaż okolic oczu z użyciem wazeliny.

Rekonwalescencja po plastyce powiek — jak postępować po zdjęciu szwów?

Jeśli zmagasz się z problemem opadających powiek operacja pomoże Ci odmłodzić wygląd twarzy i odzyskać właściwe pole widzenia. Aby w miarę szybko osiągnąć ten efekt, w trakcie pierwszego tygodnia po plastyce powiek śpij na wznak z lekko uniesioną głową i powstrzymaj się od prac wymagających pochylania głowy. Przez kilka następnych tygodni unikaj intensywnego wysiłku. Nie korzystaj z solarium i sauny. Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. Dbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu i włącz do diety produkty bogate w witaminę C.